انتخاب لباس مناسب کودک

با توجه به رشد سریع بچه ها و با وجود گزینه های زیاد و استایلهای متفاوت، انتخاب و خرید لباس برای بچه ها سخت است. اما اگر بخاطر داشته باشید کیفیت لباسها را خوب ارزیابی کنید و مدل مناسب انتخاب کنید و به حراج توجه داشته باشید این خرید میتواند آسان و سرگرم کننده باشد.

به نکات زیر توجه کنید

 1. در جستجوی لباس با پارچه های با کیفیت باشید. بچه ها خیلی فعال هستند و لباسی نیاز دارند که با دوام باشد بخصوص برای استفاده روزانه. با این حال لباسهای با کیفیت بالا لزوماً گران قیمت نیستند و در عین حال لباسهای گران هم حتماً با کیفیت نیستند. همه قسمتهای لباس را ارزیابی کنید تا کیفیت پارچه تعیین شود.
  • پارچه را لمس کنید تا مطمئن شوید ضخیم و با دوام است.
  • لباس را جلوی نور بگیرید، اگر شفاف بود و نور زیاد از آن رد می شد به احتمال زیاد از جنس با کیفیت و بادوام نیست.
 2. لباسهای از جنس پارچه های نرم انتخاب کنید. بچه ها لباسهای خشن و خارش زا نخواهند پوشید. پارچه های نرم و لطیف بطور خاص برای نوزادان و کودکان نوپا که پوست فوق العاده حساسی دارند مهم است.
  • لباسهای پنبه ای خیلی نرم هستند و هوا در آن براحتی نفوذ می کند و باعث خارش پوست نمی شود.
  • اگر نیاز به گرمای بشتری دارید لباسهای پشمی خالص عالی هستند.
 3. درز و شکافهای لباس را چک کنید. کوکها و درزهای شل نشانه هایی از لباس تهیه شده از مواد اولیه بی کیفیت و ضعیف است. لباسهای با این خصوصیات زمان زیادی دوام نخواهند آورد به خصوص بعد از چندین بار پوشیدن و شستشو. برای هر لباس چک کنید که درزهای سفت، صاف و ملایم هستند و کوکها در جای خودشان قرار دارند. درزهای ناتمام میتوانند پوست حساس کودکان را اذیت کند.
 4. از خرید لباسهایی با طرحها و مدلهایی که پوست بچه را اذیت میکند خودداری کنید. توجه کنید تکه دوزی ها و برجستگی های براق و … ممکن است زیبا به نظر برسد اما مفید نیستند و ایجاد ناراحتی می کنند.
 5. از خرید لباسهای دارای حاشیه چین دار و زنجیردار برای بچه ها و نوزادها اجتناب کنید زیرا زنجیرها و چین ها خطرات خفگی برای نوزادان و کودکان نوپا دارند.
 6. از خرید لباسهایی با دکمه شل خودداری کنید. دکمه های شل نشان میدهد که لباس از جنس خوبی تهیه نشده است.
 7. لباس با کیفیت برای مدرسه فرزندان انتخاب کنید. وقتی انتظار دارید کودک شما لباس را بطور مداوم بپوشد باید از لباس با کیفیت و مرغوب و در عین حال راحت استفاده شود.

بازدید: 23