عوامل موفقیت هودی

هودی در دهه‌ی 1970 با عوامل مختلفی به موفقیت رسید. فرهنگ هیپ هاپ در این بازه‌ی زمانی در نیویورک گسترش یافت و به عنوان یک سبک پوششی مدبالا در این دوره نقش داشت. زیرا Norma Kamali و دیگر طراحان برجسته از این سبک لباس جدید استقبال کردند. مهم‌ترین عامل محبوبیت هودی در این مدت حضور نمادین این پوشش در فیلم پرفروش راکی بود.

در دهه‌ی 1990 هودی به نماد انزوا، روحیه‌ی دانشگاهی و نماد بسیاری از کالکشن‌های مد تبدیل شد. به عنوان مثال، تامی هیلفیگر، جورجیو آرمانی و رالف لورن از هودی به عنوان مولفه‌ی اصلی بسیاری از مجموعه‌های خود در آن دوره استفاده کردند.

ویژگی‌های هودی

هودی‌ها شباهت بسیار زیادی به سویشرت و پلیور دارند. تنها تفاوت آن‌ها این است که خودی دارای کلاه است. جنس این دسته از البسه به صورت معمول از نخ و پنبه است و عموما از پارچه‌های دورس تهیه می‌شوند.

همانطور که از نام این لباس مشخص است ویژگی اصلی آن داشتن کلاه و یک بند برای تنظیم آن است. هودی‌ها می‌توانند به صورت جلو بسته یا جلو باز، جیب‌دار و یا فاقد جیب و یا دکمه دار به بازار عرضه شوند.

این مدل لباس پاییزه و بهاره در میان خانم‌ها و آقایان، به‌خصوص نوجوانان طرفداران بسیاری دارد. معمولا افرادی که به لباس اسپرت و ورزشی علاقه دارند یا سبک خاصی از استایل، مانند استایل رپ را دنبال می‌کنند، به هودی توجه ویژه‌ای دارند.

چگونه با هودی خوشتیپ باشیم؟

یکی از مهم‌ترین جزء‌های استایل‌های زمستانی خانم‌ها و آقایان هودی‌ها هستند. شما می‌توانید از هودی برای ساخت انواع استایل‌های جذاب و منحصربفرد استفاده کنید.

آقایان می‌تواند از هودی برای ساخت یک استایل کژوال هوشمند (Smart-Casual) استفاده کنند. شما می‌توانید با پوشیدن یک هودی با فرم فیت و با پارچه‌ی نازک روی پیراهن مردانه‌ی یقه‌دار و یا یک پولوشرت به همراه یک کت انعطاف‌پذیر بر روی آن یک استایل جذاب اسمارت کژوال بسازید. همچنین پوشیدن یک شلوار کتان فیت و اسنیکرز استایل شما را تکمیل می‌کند.

از هودی می‌توانید برای ساخت یک استایل کژوال و روزمره نیز استفاده کنید. ساخت استایل کژوال به مراتب ساده‌تر از دیگر استایل‌هاست. در این حالت شما می‌توانید از یک هودی با پارچه‌ی ضخیم‌تر به‌همراه یک تیشرت ساده استفاده کنید.

اما متداول‌ترین کاربرد هودی را می‌توان استفاده از آن‌ها در استایل‌های ورزشی دانست. شما می‌توانید از هودی‌هایی که دارای جنس نازک و جذب رطوبت و قابلیت تنفس بالایی هستند برای ورزش‌کردن استفاده کنید.

خانم‌ها نیز می‌توانند با استفاده از هودی استایل شیک‌تری داشته باشند. استفاده از یک هودی به همراه پالتوی بلند و پیراهن آستین بلند به معنی ساخت یک استایل اسمارت کژوال زنانه است. همچنین می‌توایند بجای استفاده از شلوار از لگینگ برای تکمیل استایلتان استفاده کنید.

پوشیدن یک هودی در کنار شلوار جین جذب و کفش پاشنه بلند نیز یک ترکیب عالی به شما خواهد داد.

همچنین می‌توانید در کنار هودی و شلوار جین از کفش‌های راحتی و اسپرت نیز استفاده کنید و یک استایل خیابانی راحت و شیک برای خودتان طراحی کنید.

سخن پایانی

هودی‌ها در این روزها یکی از آیتم‌های جدانشندنی از کمد لباس خانم‌ها و آقایان هستند. شما می‌توانید بنا به سلیقه و استایل شخصی خود هودی مناسب خودتان را انتخاب کنید. مسلما استفاده از یک هودی با رنگ خنثی در کنار شلوار و کفشی که باهمدیگر در تضاد رنگی هستند می‌تواند یک انتخاب مناسب برای هر فرد شیک پوشی باشد.

ما در ماه‌جین مجموعه‌ی متنوع و باکیفیتی از هودی‌های زنانه و مردانه ر ادر اختیار شما قرار داده‌ایم. شما می‌توانید با مشاهده‌ی آن‌ها و بررسی اطلاعات دقیقی که در اختیار شما قراره داده‌ایم خرید دقیق و هوشمندانه‌ای داشته باشید.