رنگ سال 2021 چیست ؟

با نزدیک شدن به آغاز سال نو میلادی در هر سال شرکت پنتون رنگی را به عنوان رنگ سال معرفی می‌کند. این رویداد مورد استقبال تمام مردم دنیا است. پس از معرفی رنگ سال بایستی منتظر این باشیم که این رنگ به پشت ویترین لباس فروشی‌ها و فروشگاه‌های لوازم آرایشی راه پیدا کند. علاوه بر آن صنعت مبلمان و دکوراسیون نیز از معرفی رنگ سال استقبال زیادی کرده و طراحی‌های خود را بر پایه‌ی رنگ سال انجام می‌دهند.

رنگ سال 2021

امسال هم در حالی که سال پر فراز و نشیب 2020 به پایان خود نزدیک می‌شود شرکت پنتون دو رنگ را به صورت مشترک به عنوان رنگ سال 2021 معرفی کرده است. در ادامه با مجله ماه‌جین همراه باشید تا ضمن معرفی رنگ سال 2021، به روند انتخاب رنگ سال و علل انتخاب آن‌ها بپردازیم.

روند انتخاب رنگ سال

در واقع انتخاب رنگ سال رویدادی است که همه افراد از سرتاسر دنیا از ان استقبال می‌کنند و انتخاب‌های خود را بر اساس رنگ انتخاب شده برای سال انجام می‌دهند. بیش از 20 سال است که شرکت پنتون با توجه به عوامل مختلفی که در سرتاسر جهان وجود دارد رنگ سال را معرفی می‌کند.

هدف شرکت پنتون در این فرایند، پیش بینی رنگی است که به بهترین صورت انعکاسی برای سال پیش رو باشد. متخصصان این مجموعه هر ساله اتفاقات مختلف دنیا را بررسی‌ کرده و ترندهای روز دنیا را تحلیل می‌کنند و به تاثیرات رنگ‌های جدید بر دنیا می‌پردازند. رویدادها و اتفاقاتی مثل جنگ، بیماری، خشک سالی و… نیز می‌تواند روند انتخاب رنگ سال را تحت تاثیر قرار دهد.

ست لباس رنگ سال

سال 2020 و تاثیر آن بر رنگ سال جدید

در سال 2020 شیوع ویروس کرونا زندگی مردم دنیا را تحت تاثیر قرار داده است. متخصصان پنتون این شرایط را در نظر گرفته و دو رنگ را برای سال 2021 انتخاب نموده اند.

لوری پرسمن، معاون رئیس شرکت پنتون بیان می‌کند:” که هیچ رنگی نمی‌تواند معنای لحظه را درک کند؛ همه ما فهمیدیم که به تنهایی نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. همه ما درک عمیق‌تری از چگونگی نیاز به یکدیگر و حمایت عاطفی و امید داریم. ترکیب رنگی امسال، ترکیبی است که بیانگر انعطاف پذیری، خوش بینی و امید و مثبتی است که ما نیاز داریم.” لئاتریس آیزمن، مدیر اجرایی شرکت پنتون نیز گفت: تصمیم ما انتخاب دو رنگ مستقل کنار هم است.

چرا رنگ زرد و خاکستری؟

در سال 2021 باید احساس کنیم که همه چیز روشن‌ تر از قبل می‌شود . همین امر زمینه ساز انتخاب دو رنگ خاکستری (Ultimate Gray) و زرد (Illuminating) به عنوان رنگ سال 2021 شده است.

رنگ سال 2021

انتخاب دو رنگ خاکستری و زرد نمادی از امیدواری و قدرت است. این دو رنگ استعاره ای از نور انتهای تونل و پایانی برای آشفتگی‌ های کنونی جهان است. دلیل انتخاب این پیوند رنگی، انتقال پیامی  قدرت و امیدی که ماندگار و روح بخش است.

ویژگی‌های رنگ زرد

رنگ زرد شادی آور و انرژی بخش و در عین حال پیچیده است. زرد می‌تواند نماد آفتاب و اشتیاق و امید برای زندگی باشد. این رنگ جزء رنگ‌های اصلی است. رنگ زرد در طیف‌های مختلفی مثل زرد تیره، زرد روشن، زرد لیمویی و غیره شناخته می‌شود . هرکدام از این طیف‌ها نشان دهنده یک نماد خاص و متفاوت هستند. از بین طیف‌های مختلف رنگ زرد، زرد لیمویی به عنوان رنگ سال 2021 معرفی شده است که نشان دهنده شور، اشتیاق و امیدواری برای زندگی است.

ویژگی‌های رنگ خاکستری

به طیف‌های رنگی میان سفید و مشکی خاکستری گفته می‌شود. انواع مختلف رنگ خاکستری عبارتند از نقره‌ای، سربی، خاکستری تیره و روشن، طوسی، دودی و …

خاکستری بین دو رنگ سیاه و سفید قرار گرفته و به نوعی نمادی برای سازش میان دو قطب مخالف است. اگر بخواهیم نمادهای مختلف رنگ خاکستری را بیان کنیم، باید بگوییم که خاکستری نماد اعتماد و اطمینان، بی طرفی، آرامش، سازش، عقل و هوش، استقلال و رسمیت است. این رنگ در عین حال می‌تواند نمادی برای آرامش و صرفه جویی باشد. همچنین طیف تیره رنگ خاکستری نشان دهنده غم و اندوه و افسردگی است.

رنگ سال به چه رنگ‌هایی ست می‌شود؟

ترکیب دو رنگ زرد و طوسی را در کنار رنگ‌های طیف خاکستری مثل خاکستری تیره و روشن و یا رنگ فیلی قرار داده و یک ست لباس جذاب طراحی کنید. همچنین می‌توانید این دو رنگ را در کنار رنگ‌های بنفش، نیلی و آبی نیز قرار دهید.

رنگ سال 2021 ,رنگ پنتون
خرید بافت زنانه

سخن پایانی: در ترکیب رنگی انتخاب شده برای سال 2021 دو رنگ خاکستری و زرد کنار همدیگر قرار داده شده‌اند. زرد نمادی برای شادی و نشاط و خاکستری نمادی برای اطمینان و امیدواری است. این ترکیب به خوبی بیان کننده استعاره نور انتهای تونل هستند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از این ترکیب رنگ جذاب استایل زیبایی را برای خودتان در سال جدید طراحی کنید.