مقدمه

ترکیب‌های رنگی می‌توانند نقطه قوت استایل ما باشند. انتخاب رنگ لباس متناسب با پوست یکی از مواردی که در طراحی لباس باید در نظر گرفت . در این یادداشت سعی داریم قوانین انتخاب رنگ مناسب افراد سفیدپوست را به شما اموزش دهیم.

تصور اکثر افراد این است که انتخاب ترکیب رنگی متناسب با رنگ پوست کار ساده‌ای است . این افراد طبق روال سنتی به پوشیدن لباس در پرو اکتفا می کنند.اگر تمایل به خرید لباس در کمترین زمان – خرید آنلاین دارید مطالب این نوشته از مجله‌ی ماه‌جین دنبال نمایید. در اینجا ما قوانین خرید لباس برای پوست سفید را بررسی می کنیم.

 

انتخاب رنگ مناسب افراد سفید پوست

رنگ پوست شما می‌تواند تاثیر زیادی بر نمود ظاهری لباس شما داشته باشد. رنگ پوست می‌تواند از گرم (با رنگ زرد یا زیتونی) تا سرد (با رنگ صورتی یا آبی) متفاوت باشد. بعضی از افراد خوش شانس دارای رنگ پوست خنثی هستند که هم با رنگ لباس گرم و هم سرد به خوبی دیده می‌شود. همچنین چند رنگ مانند قرمز روشن، صورتی کم رنگ و بادمجانی موجود هستند که تقریباً با تمام رنگ‌های پوست مطابقت دارند.

انواع رنگ پوست

  • پوست‌های روشن: اگر پوست شما روشن است، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که به وضوح با پوستتان در تضاد باشند. با این کار مقداری رنگ به چهره‌ی شما اضافه می‌شود. رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای، سورمه‌ای و خاکستری برای شما مناسب و کارآمد خواهند بود. از استفاده‌ی زیاد از رنگ‌های ملایم و پاستلی خودداری کنید، زیرا این رنگ‌ها صورت شما را بی روح نشان می‌دهند.
  • پوست‌های زیتونی و متوسط: اگر پوست شما در معرض آفتاب بجای قرمز شدن، برنزه می‌شود، چهره‌ای “گرم” دارید. شما می‌توانید در مقایسه با افرادی که پوست روشن یا رنگ ”خنک” دارند، طیف وسیع‌تری از رنگ‌ها را بپوشید. برای ایجاد مقداری کنتراست از رنگ‌هایی استفاده کنید که کمی تیره‌تر و یا روشن تر از پوستتان هستند. همچنین از پوشیدن رنگ‌های سبز و زرد خودداری کنید زیرا ممکن است این رنگ‌ها خیلی به رنگ پوست شما نزدیک باشند.
  • پوست‌های تیره: مطمئن‌ترین رنگ برای پوست‌های تیره رنگ سفید است. اما اگر می‌خواهید طیف‌های رنگی دیگری را نیز امتحان کنید، بنفش، صورتی، هلویی، نارنجی، زرد و سبز بسیار زیبا به نظر خواهند رسید. همچنین از استفاده از رنگ قهوه‌ای بپرهیزید زیرا به اندازه کافی با رنگ پوست‌های تیره در تضاد نیست و از جلوه لباس شما کم می‌کند.

بهترین ترکیب‌های رنگی مناسب برای پوست‌های روشن

پوست‌های روشن می‌توانند به دسته‌های متنوعی تقسیم شوند. پوست روشن می‌تواند ته رنگ گرم و هلویی داشته باشد ( افراد با این رنگ پوست معمولا دارای کک و مک و موی بور طلایی یا موی بور مایل به قرمز هستند.) و یا ته رنگ سرد داشته باشد ( افراد دارای این پوست‌ها هیچ رنگی در گونه‌هایشان وجود ندارد و معمولا دارای موهایی به رنگ‌های قهوه‌ای تیره و مشکی هستند.)

بنابراین اگر پوست شما سفید با ته رنگ گرم است، رنگ‌های طیف قهوه‌ای (حتی قهوه‌ای مایل به صورتی) و طیف رنگی سبز از زیتونی تا سبز چمنی و زمردی برای شما مناسب هستند. همچنین رنگ‌های عاجی، سورمه‌ای، آبی سلطنتی و خاکستری نیز برای شما مناسب هستند. این رنگ‌ها جلوه‌ی هلویی پوست شما را بیشتر نمایان می‌کنند.

شما می‌توانید به رنگ‌های روشن تر از طیف قرمز و نارنجی مانند رنگ‌های صورتی روشن، زرد روشن، قرمز و هلویی نیز فکر کنید.

ست شلوار و تاپ

سایر رنگ‌های مناسب برای پوست‌های روشن

رنگ سیاه برای شما خیلی تیره و خشن خواهد بود .رنگ سفید هم خیلی کم رنگ و بی روح است و می‌تواند چهره‌ی شما را بیمارگونه نشان دهد. همچنین بایستی از رنگ‌های بسیار روشن و نئونی دوری کنید زیرا این رنگ‌ها در تقابل با رنگ پوست شما قرار میگیرند و ظاهر زیبایی را رقم نخواهند زد.

اگر پوست شما سفید با ته رنگ سرد است، رنگ‌هایی مانند قرمز توت فرنگی و قرمز تیره برای شما مناسب خواهند بود. همچنین می‌توانید به خانواده‌ی ارغوانی و بنفش نیز فکر کنید. این رنگ‌ها یک تضاد مناسب با رنگ پوست شما ایجاد می‌کنند و می‌توانند رنگی در گونه‌های شما ایجاد کنند.

شما نیز بایستی از رنگ‌های خیلی روشن دوری کنید. رنگ سفید باعث می‌شود بیش از حد رنگ پریده به نظر برسید . رنگ‌های نئونی، طیف زرد و رنگ یاسی برای شما مناسب نخواهند بود.

سویشرت ورزشی

شما می‌توانید انواع لباس‌های اسپرت زنانه در رنگ‌های متنوع مناسب برای رنگ‌های مختلف پوست را مشاهده و خریداری کنید.