ست کردن رنگ لباس برای آقایان

ساده‌ترین راه ست کردن رنگ لباس برای آقایان

اگر “چگونه رنگها را با هم ترکیب کنیم؟” را در Google جستجو کنید، با ده ‌ها وب سایت رو به رو خواهید شد که این تصویر  را به شما نشان می‌دهند:

چرخه ست کردن رنگ

استفاده از چرخه رنگ یا دایره ‌ی رنگ‌ها برای ترکیب و کنارهم قرار دادن رنگ‌ها پیچیده و گیج کننده است! استفاده از این روش برای ترکیب و کنارهم قرار دادن رنگ‌ها، روشی قدیمی است. طراحان حرفه‌ای لباس هیچ وقت از دایره‌ی طرح برای ترکیب و ست کردن لباس‌ها استفاده نخواهند کرد. ما در مجله ‌ی ماه‌جین روش‌ های ساده و کاربردی را در ست کردن رنگ لباس برای آقایان به شما آموزش می‌دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

آشپزی می‌تواند در ترکیب رنگ‌ها به شما کمک کند!

در آشپزی، آشپزها از آنچه که “پروفایل طعم دهنده” نامیده می شود استفاده می‌کنند. پروفایل های طعم دهنده، گروه هایی از طعم ها و مواد تشکیل دهنده هستند که با انواع خاصی از غذاها مرتبط هستند.

به عنوان مثال ، اگر بگوییم “غذای مکزیکی” ، شما ممکن است به طور خودکار به طعم دهنده‌ هایی مثل زیره، پیاز، سیر و… فکر کنید. یا اگر بگوییم “غذای چینی”، شما به سویا، زنجبیل، سیر و پیازچه فکر می‌کنید. در اینجا می‌خواهیم از چیزی بسیار مشابه برای کمک به ما در یادگیری نحوه‌ی ترکیب رنگ استفاده کنیم. بجای “پروفایل‌های طعم دهنده”، قصد داریم “نمایه‌های رنگی” را به شما نشان دهیم. یعنی با همان روشی که به هنگام شنیدن عبارت “غذای چینی” به طعم‌های خاصی فکر می‌کنید، با شنیدن عباراتی مثل “Americana” یا “Romantic” به صورت غریزی به رنگ‌ های خاص فکر خواهید کرد. و بهترین بخش این آموزش این است که این روش به صورت باورنکردنی قابل یادگیری و به کارگیری است و نیازی نیست که چرخه‌ ی رنگ و یا معنی و مفهوم رنگ‌های متشابه، مکمل، سایه‌ها و فام رنگ‌ها را به خاطر بسپارید.

رنگ‌ها را به صورت غریزی ترکیب کنید!

قبل از ست کردن رنگ لباس مردانه

نمایه ‌های رنگ فقط گروه‌ هایی از رنگ هستند که اغلب در کنار هم ظاهر می‌شوند. دقیقاً مانند ترکیب‌ های خاص طعم در ظروف یک غذای خاص.

به عکس بالا نگاهی بیندازید. آیا می توانید لباس ‌هایی با الگو های ترکیبی رنگ مشابه مرتب کنید و پیدا کنید؟ چند ثانیه وقت بگذارید و ببینید چند نفر را می توانید با هم گروه کنید.

اگر تصویر بالا را مرتب کنیم ، چیزی شبیه به این تصویر را خواهیم داشت:

بعد از ست کردن رنگ لباس مردانه

اکنون می‌توانید به وضوح سه پروفایل رنگ را در بالا مشاهده کنید. در ادامه به بررسی بیشتر آنها می‌پردازیم.

  • پروفایل رنگی 1: خنثی

نمایه رنگی خنثی

رنگ‌های خنثی عبارتند از مشکی، سفید، خاکستری، سرمه ‌ای یا آبی تیره، قهوه‌ای و زیتونی. علت اینکه به این رنگ‌ها خنثی گفته می‌شود این است که غالب نیستند. این رنگ‌ها را می‌توان با رنگ‌های زیادی ترکیب کرد و استایل ‌های متنوعی را از آن‌ ها ساخت.

  • پروفایل رنگی2: Americana

نمایه رنگی امریکن

این پروفایل رنگی، یک ترکیب رنگی خنثی است. اما تاکید زیادی بر ترکیباتی مانند سبز ارتشی، خاکی ،جین (بلوز روشن تر) و قرمز است. در واقع این پروفایل رنگی یک پالت خنثی همراه با جین، آبی و قرمز است. در این نمایه رنگ‌های قهوه ای و سیاه نیز اغلب به صورت کت چرم، چکمه و کفش یافت می‌شوند. در واقع این نمایه‌ ی رنگی ترکیبی از رنگ‌ های کلاسیک است.

  • پروفایل رنگی3: مونوکروم / همه چیز سیاه!

  • نمایه رنگی مونوکروم

آخرین نمایه‌ی رنگی مونوکروم یا تک رنگ است. زمانیکه تقریبا همه‌ی لباسهایی که پوشیده ‌اید از یک رنگ باشند دارای استایل مونوکروم هستید. این استایل ممکن است در هر رنگی ظاهر شود، اما اغلب این استایل به رنگ سیاه مشاهده می‌شود. به این سبک از ترکیب رنگ گاهی به شوخی “همه چیز سیاه” گفته می‌شود.

سخن پایانی: ترکیب کردن رنگ به اندازه ای که بسیاری از مردم دوست دارند این موضوع را پیچیده کنند پیچیده نیست. یادگیری مشخصات رنگی مانند چشیدن غذای مکزیکی برای اولین بار و آشنا شدن با طعم دهنده‌ ها است. وقتی دانستید که به چه چیزی توجه کنید، شناسایی و استفاده از آن آسان است. اتصال گروه‌ های بالا به عنوان پروفایل‌ های رنگی و همچنین تصاویر آورده شده به تثبیت شدن آنها در مغز شما کمک می‌کند. پس از به خاطر سپردن این گروه‌ ها شما شروع به دیدن ترکیب‌ های رنگی بصری خواهید کرد.

شما می‌توانید به سراغ کمد لباستان بروید و یک ژاکت سبز ارتشی، شلوار جین آبی و یک تیشرت سفید بیرون بیاورید و فورا به رنگ‌ های آمریکایی فکر کنید. سعی کنید با ترکیب لباس‌ ها و رنگ‌ های مختلف پروفایل رنگی شخصی خودتان را بسازید و رنگ های پروفایل رنگی شخصی خودتان را برای ما بنویسید.

منبع : theessentialman.com/the-easiest-way-to-mix-and-match-color-for-men/