شلوارها و لباس‌های جین ممکن است جزو راحت‌ ترین و زیباترین لباس‌های شما باشند. شلوارهای جین بادوام هستند و تقریبا با هر چیزی ست می‌شوند، اما برای افزایش دوام و عمر، آن‌ها نیز نیاز به مراقبت ویژه دارند. بنابراین دانستن نحوه صحیح شستن و چگونگی نگهداری از شلوار و لباس‌های جین به شما کمک می‌کند تا آن‌ها حتی پس از گذشت مدت زمان زیاد، هم چنان مثل روز اول عالی به نظر برسند. در ادامه با مجله‌ی ماه جین همراه باشید تا با نحوه شستن و مراقبت از شلوار و لباس جین آشنا شوید.

مراقب از شلوار جین

اگر می‎خواهید شلوار جین خود را بدون محو شدن رنگ آن شستشو دهید، این مراحل را دنبال کنید:

برچسب مراقبت از پارچه را بخوانید 

قبل از شستشو، برچسب مراقبت از پارچه روی پوشاک خود را چک کنید و شلوار جین را جداگانه از سایر موارد بشویید، این مهمترین نکته برای جلوگیری از  رنگ دادن لباس است.

شلوار جین خود را به بیرون برگردانید

اگر شلوار جین شما قابل شستشو با ماشین لباسشویی است، قبل از قرار دادن در ماشین، آن را به داخل برگردانید.

برای شستن شلوار جین از آب سرد استفاده کنید

همانطور که می‌دانید شستن با آب گرم باعث محو شدن رنگ لباس می‌شود. بنابراین برای شستن شلوارهای جین از آب ولرم و یا سرد استفاده کنید.

از مواد شوینده ملایم استفاده کنید

مواد شوینده قوی ممکن است به جین آسیب بزنند و هم چنین باعث رنگ رفتگی آن شوند.

بعضی اوقات لازم است شلوار جین را با دست بشویید. اگر شلوار جین ظریف یا گلدوزی شده دارید و یا اگر شلوار جین را تازه خریداری کرده اید و نگران محو شدن رنگ آن هستید ، ممکن است بهترین راه برای حفظ و ماندگاری آن شستن با دست باشد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت ایجاد لکه در قسمتی از شلوار، فقط همان نقطه لکه دار را با دست بشویید.

نحوه صحیح شستن لباس جین

شما می‌توانید انواع شلوار جین زنانه را در ماه جین مشاهده کنید.

اصول مراقبت از شلوار جین

  • یکی از رازهای افزایش عمر شلوار جین، آویزان کردن آنهاست. وقتی از شلوار جین خود استفاده نمی کنید برای جلوگیری از چروک شدن، آن را آویزان کنید.
  • فقط در صورت لزوم شلوار جین را بشویید. شستن زیاد به مرور زمان، باعث ساییدگی و پوسیدگی پارچه و کوتاه شدن عمر پارچه می‌شود.
  • به‌جای شستن مکرر شلوار و لباس‌های جین میتوان از یک دستمال مرطوب یا مسواک قدیمی با صابون ملایم برای از بین بردن لکه‌ها و کثیفی‌ها از روی جین استفاده کرد.
  • از قرار دادن لباس جین در خشک کن اجتناب کنید. خشک کن‌ها دشمن طبیعی شلوار جین هستند. به‌جای قرار دادن آن‌ها در خشک کن، بهتر از پس از شستن، آن‌ها را آویزان کنید. البته شلوار جین باید به دور از نور مستقیم خورشید خشک شود، چون نور آفتاب باعث رنگ پریدگی جین می‌شود.

پیدا کردن شلوار جین راحت و با کیفیت می‌تواند بسیار چالش برانگیزتر باشد، بنابراین وقتی شلوار جین موردعلاقه خود پیدا کردید، می‌خواهید هر کاری کنید تا به درستی از آن مراقبت کنید تا برای شما مدت زمان زیادی کارایی داشته باشد. پیروی از دستورالعمل‌های ارائه شده در این مقاله به ظاهر بهتر و ماندگاری بیشتر لباس‌های جین کمک می‌کند.