انتخاب لباس برای افراد چاق

شیوه‌ ی لباس پوشیدن شما می ‌تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کرده و به شما در داشتن بهترین ظاهر کمک کند. بدن شما زیباست، بنابراین نترسید که آن را نشان دهید! شما می‌توانید با انتخاب لباس‌هایی که ویژگی ‌های مثبت اندام شما را برجسته می‌سازند و ویژگی‌های منفی ظاهرتان را مخفی می‌کنند به راحتی بهترین استایل‌ ها را داشته باشید. البته ممکن است استفاده از طرح بافت و یا چاپ لباس هم بتواند به بهود استایل شما کمک کند. همچنین در بعضی می‌توانید از متعلقات اضافی مناسب مثل جواهرات، کیف دستی، کمربند و … برای بهتر به نظر رسیدن استفاده کنید. در ادامه به بررسی ترفندهای انتخاب لباس برای افراد با سایز بزرگ می‌پردازیم؛ پس با مجله‌ی ماه‌جین همراه باشید.

ترفند اول: بهترین ویژگی‌های خودتان را برجسته کنید

البسه و لوازمی را از فروشگاه لباس انتخاب و خریداری کنید که چشم را به بهترین ویژگی ‌های شما جلب می‌کند. به آینه نگاه کنید و تصمیم بگیرید کدام قسمت های بدن را می‌خواهید تقویت کنید. سپس مواردی را انتخاب کنید که زیبایی اندام شما را نشان دهند. این مسئله چشم افراد را به آنچه شما را زیبا نشان می‌دهد جلب می‌کند. به عنوان مثال، ممکن است پاهای خود را دوست داشته باشید. برای نشان دادن آن‌ها، لباس یا شلوار بلند، جذب و رنگ روشن بپوشید.

لباس ‌های مناسب و فیت بپوشید تا اندام شما بهتر به نظر برسد. ممکن است فکر کنید که لباس‌های گشاد و قواره بزرگ وزن اضافی شما را پنهان می‌کنند. درحالیکه استفاده از لباس‌ های گشادتر از سایز معمول باعث می‌شود تا فرد چاق‌تر به نظر برسد. در عوض، لباس‌هایی را انتخاب کنید که اندازه‌ی مناسبی داشته باشند و به خوبی متناسب با اندام شما باشند.

نمایش ویژگی های مثبت ظاهری مناسب افراد چاق

دنبال پیراهن‌ هایی باشید که طرح یا شکل آن‌ها اندام شما را لاغرتر نشان دهد. از شلوارهای راسته استفاده کنید و نهایتا بوت یا کفش مناسبتان را انتخاب کنید. از پوشیدن شلوارهای راحتی یا گشاد خودداری کنید.

در انتخاب دامن از فرم‌های راسته و چسبان استفاده کنید. از انتخاب دامن‌های پلیسه و چین‌دار که اندام شما را حجیم‌تر نشان می‌دهند پرهیز کنید.

برای ایجاد یک فرم ساعت شنی روی بدنتان از یک کمربند دقیقا روی خط کمر که باریک ترین قسمت اندامتان است استفاده کنید.

متناسب با فصل از لباس‌های لایه لایه استفاده کنید. لایه لایه لباس پوشیدن به شما کمک می‌کند تا استایل به روزتری داشته باشید. برای اینکار می‌توانید یک کت کوتاه یا یک ژاکت بافتنی روی پیراهنتان بپوشید.

ترفند دوم: با رنگ‌ها و طرح‌های چاپی بازی کنید

لباس با رنگ و چاپ مناسب افراد چاق

از رنگ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های روشن چشم را به خود جلب می‌کنند، بنابراین می‌توانید از این رنگ‌ها استفاده کنید تا بهترین ویژگی‌های خود را نشان دهید. علاوه براین، رنگ‌های روشن می‌توانند باعث شوند که شما اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر بالاتنه‌ی مناسبی دارید، بایستی یک شلوار تیره را در کنار یک پیراهن روشن استفاده کنید. به همین ترتیب ، شما ممکن است از کمربند رنگ روشن استفاده کنید تا توجه را به کمر باریکتان جلب کنید.

در قسمت‌هایی که می‌خواهید لاغر به نظر برسید از رنگ‌های تیره استفاده کنید. احتمالاً شنیده اید که رنگ های تیره باعث می شود کوچکتر به نظر برسید، و این درست است. از رنگ های تیره مانند سرمه‌ای و مشکی استفاده کنید تا ظاهری لاغرتر ایجاد کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است یک کت و شلوار تیره بپوشید تا یک ظاهر لاغر و کشیده‌تر برای خودتان ایجاد کنید.

در انتخاب طرح لباستان دقت کنید از طرح‌ها و چاپ‌ هایی با طرح تکرار شونده و ابعاد کوچک استفاده کنید. به‌عنوان مثال استفاده از توپ توپی‌های ریز بر توپ توپی‌های درشت برای افراد پلاس سایز ترجیح داده می‌شود. اما بازهم در انتخاب چاپ بایستی به طرح توجه بیشتری داشته باشید، ممکن است حتی یک چاپ با طرح درشت نیز برایتان عالی باشد.

از راه‌راه ‌های عمودی استفاده کنید تا قدبلندتر به نظر برسید. طرح راه‌راه لباس با راستای بدنتان همراه می‌شود. بنابراین استفاده از راه‌راه‌های عمودی باعث می‌شود تا قد بلندتر و کشیده‌تر به نظر برسید.

ترفند سوم: از متعلقات اضافی پوشش (accessory) مناسب استفاده کنید

اکسسوری جهت بهتر نشان دادن افراد چاق

برای افراد پلاس سایز استفاده از جواهرات بزرگ‌تر مناسب تر است. به عنوان مثال می‌توانید از گوشواره‌های بزرگ و یا النگو و دستبندهای ضخیم استفاده کنید.

از کمربند مناسب جهت باریک نشان دادن کمرتان استفاده کنید. از کمربندهایی که با سبک پوششی تان مطابقت دارند استفاده کنید و آن را در باریک‌ترین قسمت کمرتان ببندید.

برای متعادل شدن استایلتان از کیف دستی‌های بزرگ استفاده کنید. به دست گرفتن کیف دستی‌های کوچک ممکن است شما را از آنچه که به نظر می‌رسد چاق‌تر نشان دهد.

روسری و شال بلند استفاده کنید تا بدن شما کشیده‌تر نشان داده شود. روسری یک وسیله­ی عالی است که می‌تواند با هر سبکی متناسب باشد.

از کفش‌های ساق بلند و نوک تیز استفاده کنید. استفاده از کفش‌هایی که در مچ پا قطع می‌شوند باعث می‌شود که پاهایتان کوتاه‌تر به نظر برسند. البته استفاده از کفش‌های پاشنه دار نیز به خوب به نظر رسیدن پاهای شما کمک خواهد کرد.

سخن پایانی: برای نشان دادن نکات مثبت اندامتان از رنگ‌های روشن و برای لاغر تر به نظر رسیدن از رنگ‌های تیره استفاده کنید. از طرح های عمودی و طرح های تکرارشونده ی ریز استفاده کنید تا مرتب تر به نظر برسید. و از همه مهم تر لباسی را انتخاب کنید که دقیقا سایز خودتان باشد.

با درنظر گرفتن همه موارد بالا شما می‌توانید یک انتخاب مناسب لباس برای افراد چاق (استایل پلاس سایز) زیبا برای خودتان ایجاد کنید.

منبع

https://www.wikihow.com/Dress-Well-when-You%27re-Overweight